Skip to content

Aviva logowanie

Link do logowania

https://moj.allianz.pl/Konto/logowanie/

WWW

https://allianz.pl

Zaloguj się na https://allianz.pl

Jeżeli chcesz się zalogować na stronie Aviva to powinieneś odwiedzić stronę logowania, która znajduje się pod adresem: https://moj.allianz.pl/Konto/logowanie/.

Niektóre serwisy, w tym Aviva często ukrywają swoje strony logowania i użytkownicy mają problem ze znalezieniem panelu. Dlatego w naszym serwisie podajemy dokładne strony logowania różnych podmiotów, w tym Aviva (https://allianz.pl).

To najszybsza metoda na zalogowanie w Aviva. Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić czy logujesz się na właściwej stronie Aviva czyli takiej, która znajduje się pod adresem https://allianz.pl

  • Logowanie: https://moj.allianz.pl/Konto/logowanie/
  • Strona WWW: https://allianz.pl

Informacje o Aviva?

Aviva – brytyjska grupa ubezpieczeniowo-finansowa. Spółką-matką grupy jest spółka akcyjna Aviva plc, która jest notowana na London Stock Exchange i NYSE. Jest największą grupą ubezpieczeniową w Wielkiej Brytanii i jedną ze 100 największych spółek notowanych na londyńskiej giełdzie. Działa w 16 krajach Europy i Azji oraz w Kanadzie i obsługuje 34 mln klientów.

Aviva działa pod obecną nazwą od 2002 roku. Grupa powstała po szeregu fuzji brytyjskich firm ubezpieczeniowych, z których największe to Commercial Union, General Accident, Norwich Union oraz Friends Life. Tradycje firmy na rynku brytyjskim sięgają roku 1696.

Aviva działała w Polsce od 1992 roku – do roku 2009 jako Commercial Union. Obsługiwala ponad 3 mln klientów i zarządzała aktywami o wartości ponad 50 mld zł.

Aviva specjalizowała się w indywidualnych ubezpieczeniach na życie rozbudowanych o dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne i wypadkowe. Oferowała też fundusz emerytalny, produkty inwestycyjne i emerytalne (m.in. IKZE, IKE), ubezpieczenia majątkowe dla firm i klientów indywidualnych (komunikacyjne, mieszkaniowe, podróżne), grupowe ubezpieczenia na życie i pracownicze programy emerytalne (PPE).

Aviva sprzedawała swoje usługi poprzez sieć agentów ubezpieczeniowych, placówki Aviva Centrum Finansów, przez telefon i internet, poprzez banki, niezależne agencje i brokerów ubezpieczeniowych.

26 marca 2021 grupa Allianz Polska ogłosiła zakup Aviva w Polsce za kwotę 2,5 mld euro. 1 lipca 2022 dokonana została fuzja prawna obu podmiotów i tym samym marka Aviva zniknęła z polskiego rynku ubezpieczeniowego.